Rejestracja

Zakres usług

Wolumetria - w Nowy Rok z młodszym wyglądem!

12/13/2017

Dawniej odpowiedzią na pragnienia kobiet, które marzyły o modelowaniu twarzy i usunięciu niedoskonałości były tylko inwazyjne zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej. Niestety, nie tylko wiązały się one ze sporym ryzykiem, ale również dawały efekty nieodwracalne i niekoniecznie zgodne z oczekiwaniami. Szczęśliwie - medycyna w tym obszarze bardzo się rozwinęła i obecnie oferuje o wiele więcej alternatyw umożliwiających uzyskanie pożądanego wyglądu. Tak też jest w przypadku wolumetrii czyli modelowania twarzy. Warto przed udaniem się na profesjonalną konsultację zdobyć chociaż podstawowe informacje na temat tej procedury medyczno - estetycznej.

Na czym polega wolumetria?

Zabieg wolumetrii to procedura polegająca na zaaplikowaniu przy pomocy kaniuli lub igły preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Zastrzyki są wykonywane po podaniu znieczulenia miejscowego (w formie specjalnego kremu) w miejsca takie jak okolice kości policzkowych, fałd wargowo - nosowych, w kącikach ust, ale też w okolicach podbródka czy skroni oraz tzw. "doliny łez". Całość procedury zamyka się w kilkunastu minutach. Celem jest przywrócenie skórze jędrności, skorygowanie rysów twarzy w taki sposób, by uwydatnić kości policzkowe, zredukować pojawiające się wraz z traceniem tkanki tłuszczowej bruzdy oraz zmarszczki. Pierwsze efekty widać już bezpośrednio po podaniu kwasu hialuronowego, jednak na bardziej spektakularne zmiany trzeba poczekać - najlepiej wykonać też serię kilku zabiegów.

Zarówno na kilka dni przed, jak i po wolumetrii należy unikać spożywania napojów alkoholowych (rozszerzają one naczynka krwionośne i zwiększają ryzyko ich pękania), a także stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (jak aspiryna zmniejszająca krzepliwość krwi) czy kosmetyków zawierających witaminę E. Nie poleca się wykonywania zabiegów u kobiet podczas menstruacji.

Przeciwwskazania i ewentualne ryzyko

Normalnym skutkiem ubocznym mogą być niewielkie siniaki czy zaczerwienienia utrzymujące się przez kilka dni po zabiegu. Ponieważ jednak odbywa się on w trybie ambulatoryjnym nie ma konieczności rekonwalescencji. Przeciwwskazaniem jest oczywiście alergia na kwas hialuronowy, jak również skłonność do powstawania blizn, trądzik, stany zapalne skóry, opryszczka, a także okres ciąży oraz laktacji. Zabieg można wykonywać zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Najważniejszy jest wybór kompetentnego specjalisty - nie kosmetologa, lecz lekarza medycyny estetycznej. Szczęśliwie współczesne centra medyczne, takie jak Danea oferują opiekę na najwyższym poziomie, inwestując w innowacyjne preparaty oraz metody.

Przybliżone koszty procedury

Ceny zabiegu wolumetrycznego zależą od rodzaju oraz ilości zużytego preparatu i wahają się od poniżej 1000 do ponad 2000 złotych. By poprawić owal twarzy i stopniowo przywracać jej pierwotne rysy wykorzystywany jest kwas hialuronowy o wysokiej gęstości. Efekty utrzymują się od roku do półtorej roku - wówczas całą procedurę można powtórzyć.


Podsumowując...
Wolumetria to zabieg dla osób, które mają świadomość, że niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o swoją skórę - czy to poprzez wykorzystanie specjalistycznych kosmetyków, czy też naturalnych sposobów, takich jak dieta i ćwiczenia - z czasem zachodzą zmiany w jej strukturze. Prowadzą one do tak widocznych efektów, jak zmniejszenie objętości tkanek, a co za tym idzie, do zniekształcenia pierwotnego kształtu twarzy. W momencie, gdy rysy twarzy tracą na ostrości, warto rozważyć drobne korekty właśnie w postaci modelowania. Prezenty niezależnie od okazji można przecież robić nie tylko innym, ale i sobie.