Rejestracja

Zakres usług

Profilaktyka stomatologiczna

07/06/2017

  Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorób przyzębia oraz innych chorób zębów i jamy ustnej.
Właściwa higiena pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia do póżnej starości.
 Systematyczne zabiegi profilaktyczne wykonywane w gabinecie stomatologicznym to tylko połowa sukcesu. Aby profilaktyka była skuteczna musimy również dokładnie i systematycznie wykonywać zabiegi higieniczne w domu.
 W gabinecie stomatologicznym przynajmniej raz w roku kontrolujemy stan naszego uzębienia, usuwamy osad oraz kamień nazębny nowoczesnymi metodami. Taki zabieg nazywamy fachowo scalingiem, stosuje się również piaskowanie zębów oraz ich fluoryzację.
A na co dzień ?
Staramy się myć zęby po każdym posiłku, szczególnie po zjedzeniu słodyczy. Najlepiej używać elektrycznych szczoteczek do zębów, ich oscylacyjny ruch powoduje dużo dokładniejsze czyszczenie wszystkich powierzchni zęba niż zwykłe ręczne szczoteczki. Mają jeszcze jedną zaletę -określają nam czas szczotkowania co przy dzisiejszym tempie życia jest niezwykle istotne.
Do czyszczenia zębów oprócz szczoteczek używamy nici dentystycznych, wykałaczek oraz szczoteczek cylindrycznych do mycia przestrzeni między zębami.
  Bardzo ważna dla naszego uzębienia jest też codzienna dieta. Lekarze stomatolodzy zalecają ograniczyć spożycie cukru, co także przyczyni się przy okazji do utrzymania  smukłej sylwetki. Jedzenie warzyw i owoców szczególnie nie przetworzonych, spowoduje utrzymanie w naszym organizmie właściwych ilości witamin i mikroelementów, co jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia, a więc ma też wpływ na stan naszego uzębienia.
Dbajmy o nasze zęby, bo ich zły stan powoduje różne uboczne skutki w naszym organizmie i prowadzi do wielu grożnych chorób.