Rejestracja

Zakres usług

Ortopedia

Oferujemy konsultacje ortopedyczne oraz kwalifikację Pacjentów do zabiegów ortopedycznych.

Dr hab. n. med. Bogusław Sadlik specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu specjalizuje się w chirurgii stawu kolanowego, skokowego oraz stopy.

 

Doktor zajmuje się leczeniem kontuzji i urazów sportowych, zespołów bólowych stawów kolanowych i skokowych oraz wszelkich innych chorób narządu ruchu.
W przypadku zaopatrywania złamań kończyn, skręceń i zwichnięć stawów stosuje innowacyjne rozwiązania, znacznie skracające czas powrotu do pełnego zdrowia i aktywności.
W leczeniu schorzeń wykorzystuje najnowsze osiągnięcia medycyny i inżynierii tkankowej, w tym biologiczne metody przyśpieszające regenerację uszkodzonych struktur narządu ruchu.

 

Godziny pracy
Poniedziałek10:00 - 17:00


dr hab. n. med. Bogusław Sadlik


specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Fundator Biological Joint Reconstruction Foundation.
Prezydent Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowu-Goleniowego na kadencję 2016-2018.

Autor modyfikacji anatomicznej dwupęczkowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego oraz opracowania metody implantacji bioimplantów w leczeniu ubytków chrząstki stawowej techniką artroskopii suchej.

Twórca nowej techniki operacyjnej tzw. suchej artroskopii do implantacji skafoldów chrzęstno- kostnych w stawie kolanowym oraz skokowym, z wykorzystaniem systemu retrakcyjnego i specjalnie zaprojektowanych narzędzi do wprowadzania biomateriałów.

Pomysłodawca Arthroholderu, czyli platformy do badania kończyn dolnych w MRI i TK, pozwalających badać jednocześnie obie kończyny (zdrową i chorą) podczas w obciężenia oraz pod wpływme działania sił zewnętrznych (www.iddmedical.pl)

Autor specjalnych narzędzi, tzw. chondrektomów, do artroskopowego opracowywania ubytków chrzęstnych.

Autor innowacyjnej metody biologicznej naprawy uszkodzeń chrzęstno- kostnych w stawie kolanowym z wykorzystaniem allogenicznych komórek macierzystych pozyskanych z galarety Whartona sznura pępowinowego i osadzanych na biologicznych matrycach.

 

 

   CV PL

 

 

 

  CV EN