Rejestracja

Zakres usług

Medycyna estetyczna

ZABIEGI WYKONUJE LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ DOROTA MARUSZEWSKA

Zapraszamy na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

 

Cennik medycyny estetycznej:

 

ZABIEGCENA

BOTOX

zmarszczki między brwiowe
zmarszczki poprzeczne czoła
zmarszczki wokół oczu „kurze łapki”
zmarszczki na szyi
zmarszczki wokół ust „zmarszczki palacza”
bródka
nadpotliwość pach
nadpotliwość dłoni
nadpotliwość stóp

 

300-400 zł
400-600 zł
400-600 zł
od 400 zł
500 zł
400 zł
1500 zł
1400 zł
1500 zł

KWAS HIALURONOWY - cena zależna od ilości użytego preparatu

kwas hialuronowy 1 ml
kwas hialuronowy 0,8 ml

 

900- 1200 zł
700-1000 zł

WOLUMETRIA (modelowanie twarzy) - cena zależna od użytego preparatu

Radiesse (lifting+wypełnienie) 0,8 ml

Radiesse (lifting+wypełnienie) 1,5 ml

1100-2200 zł

900 zł

1300-1500 zł

NICI

Nici PDO liftingujące

Nici PDO rewitalizujące

Nici Double Needle

 

400 zł/szt

50zł/szt

1300/szt

Osocze bogatopłytkowe800-1500 zł

Mezoteria igłowa:

okolica oczu
twarz
twarz + szyja
twarz + szyja + dekolt
cellulit
głowa

 

 

180 zł
500 zł
600 zł
700 zł
300-600 zł
200-300 zł

PEELINGI CHEMICZNE:

kwas glikolowy
kwas trójchlorooctowy TCA
kwas migdałowy
kwas pirogronowy
płyn Jassnera
Ferulac peel
Retises CT
Retix C
Enerpeel EL
Dermamelan

 

150 zł
250 zł
170 zł
150 zł
150 zł
300 zł
200 zł
250 zł
200 zł
1500 zł

LIPOLIZA INIEKCYJNA AQUALYX

podbródek
kolana
biodra
uda

 

200 zł
300 zł
500-800 zł
500-900 zł

LIKWIDACJA CIENI POD OCZAMI

Dermahead Dark Circle Solution

 

200 zł

LINERASE - KOLAGEN DO ODBUDOWY SKÓRY
twarz
dekolt
szyja
dłonie

1000 zł

Toksyna botulinowa - botoks

Wraz z wiekiem, w wyniku aktywności mięśni, na skórze pojawiają się tzw. zmarszczki mimiczne. Kiedy się śmiejemy, marszczymy czoło, brwi, dziwimy się, mrużymy oczy, nasze mięśnie kurczą się, powodując powstawanie tzw. zmarszczek mimicznych, które wraz z upływem czasu ulegają utrwaleniu na naszej skórze. Najlepszą metodą likwidacji lub zmniejszenia zmarszczek mimicznych jest podanie toksyny botulinowej.
 
Toksyna botulinowa jest bardzo silinie działającą naturalną toksyną, której działanie polega na zahamowaniu wydzielania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów nerwowych. W wyniku zahamowania przewodnictwa nerwowego, mięśnie ulegają relaksacji, w wyniku czego dochodzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych. Poza wyraźnym zmniejszeniem zmarszczek, skóra nabiera wypoczętego, zrelaksowanego i promiennego wyglądu.
 
Zabieg polega na podaniu w odpowiednie mięśnie ściśle określonych jednostek toksyny botulinowej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Niekiedy w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych można zastosować zimny okład.
 
Efekt działania toksyny botulinowej widoczny jest po około 7 dniach, a jej efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po tym efekcie zabieg można powtórzyć, przy czym należy unikać podawania toksyny botulinowej nie częściej niż co 3 miesiące.
 
Wskazaniami do zastosowania toksyny botulinowej są:

 • zmarszczki mimiczne wokół oczu tzw. "kurze łapki"
 • zmarszczki  poprzeczne czoła
 • zmarszki między brwiami tzw. "lwia zmarszczka"
 • zmarszczki mimiczne bocznych części nosa tzw. " króliki"
 • zmarszki dolnej części twarzy- wokół ust, brody, linie marionetki,
 • nadpotliwość dłoni, stóp, pach

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w skórze substancją, odpowiedzialną za prawidłowe utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, sprężystości i jędrności skóry.
 
Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze ulega zmniejszeniu w wyniku czego dochodzi do zwiotczenia skóry,utraty jędrności i objętości policzków i ust oraz powstawania i pogłębiania się zmarszczek.
 
Podanie preparatów zawierających kwas hialuronowy powoduje nie tylko uzupełnienie jego niedoboru w skórze, ale również przywraca  prawidłowe nawilżenie skóry, uzupełnia braki w objętości tkanek np w obrębie ust lub policzków, wygładza zmarszczki, poprawia kontur twarzy oraz pobudza naturalne procesy rewitalizacyjne skóry.
 
Zabieg polega na podaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego za pomocą igły lub kaniuli. W celu zmniejszenia dyskomfortu, przed zabiegiem, miejsca w których będą wykonane injekcje znieczula się specjalnym kremem zawierającym substancję znieczulającą.
 
Efekt widoczny jest natychmiast po wykonaniu zabiegu, jednakże końcowy efekt osiągany jest po 2-4 tygodniach, co związane jest ze stopniowym pochłanianiem wody przez kwas hialuronowy. W wyniku tego procesu dochodzi do zwiększenia objętości kwasu hialuronowego i wyrównania zmarszczek. Efekt zabiegu utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy.
 
Wskazania:

 • przywrócenie objętości i nawilżenia ust
 • korekcja linii marionetek
 • wygładzanie fałdów nosowo - wargowych
 • przywracanie prawidlowej objętości w obrębie policzków
 • poprawianie konturu i owalu twarzy
 • wypełnianie tzw. "doliny łez"
 • unoszenie opadniętych końcików ust

Nici PDO First Lift

Nici PDO First Lift- odmłodzenie i rewitalizacja skóry

Nici PDO First Lift można zastosować nie tylko do skóry twarzy, ale na całym ciele. Od teraz można w prosty, bezbolesny i bezinwazyjny sposób zatrzymać proces starzenia się skóry. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na terenie całej Unii Europejskiej.
 
Nici First Lift są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonon), które po 6-8 miesiącach rozpuszcza się w tkance.
Na podstawie badań klinicznych stwierdzono,że PDO pobudza w tkankach proces powstawania nowego kolagenu-białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. Stymulacja fibroblastów pobudza z kolei syntezę elastyny-białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry. Działanie PDO powoduje również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.
 
PDO jest sprawdzoną metodą dla pacjentów, którzy oczekują rewitalizacji oraz poprawy struktury i sprężystości skóry, eliminacji drobnych zmarszczek.
 
Wskazania do zastosowania nici First Lift PDO:

 • na twarzy: pionowe i poziome zmarszczki na czole, lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi, dolna powieka – worki, policzki, wyraźny fałd nosowo-wargowy, rowek policzkowo-jarzmowy, fałd podbródkowy, fałd marionetkowy, V-lifting, opadające policzki i obszar pod dolną szczęką, fałdy skóry na policzku, pomarszczone policzki
 • na ciele: fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie,  zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna), który trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy ). Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok). Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się do 2 lat.
 
Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 • Odmłodzenie skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Rozjaśnienie skóry
 • Lifting skóry

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe PRP ( Platelet Rich Plasma ) jest preparatem otrzymywanym z krwi własnej pacjenta.
 
Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi żylnej pacjenta, która następnie zostaje poddana procesowi sedymentacji w specjalnie przystosowanej wirówce. Po odwirowaniu krwi, krwinki czerwone i białe zostają oddzielone od osocza zawierającego płytki krwi. Przed samym zabiegiem do osocza zostaje dodany specjalny odczynnik, który powoduje aktywację płytek do produkcji tzw. czynników wzrostu. Tak przygotowany preparat jest następnie wstrzykiwany w skórę pacjenta.
 
Do najważniejszych czynników wzrostu, aktywowanych w osoczu bogatopłytkowym należą:

 • TGF - pobudza syntezę DNA, namnażanie i różnicowanie różnych    typów komórek., pobudza fibroblasty - komórki skóry - do produkcji kolagenu
 • PDGF - pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej
 • EFG -stymuluje namnażanie i różnicowanie keratynocytów
 • VEGF - pobudza procesy angiogenzy ( tworzenie nowych naczyń krwionośnych ) i aktywuje mikrokrążenie w skórze
 • witaminy, oligoelementy, oligopeptydy, enzymy oksydacyjne -zapewniają ochronę skóry przed wolnymi rodnikami

Preparaty PRP są przeznaczone dla:

 • rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
 • korekcja zmarszczek
 • wypełnianie blizn po trądziku
 • poprawa wyglądu policzków, fałdów nosowo - wargowych
 • rewitalizacja delikatnej okolicy oczu - "kurze łapki", cienie

Zabiegi przy wykorzystaniu PRP są całkowicie bezpieczne, naturalne, mogą być stosowane u alergików i zapewnieją długotrwały efekt.

Peeling

Peelingi lekarskie to rodzaj zabiegów podczas których dochodzi do kontolowanego uszkodzenia chemicznego naskórka i skóry właściwej. Dzięki zabiegowi pobudzone zostaja procesy naprawcze i regeneracyjne w niżej położnych warstwach skóry. Efektem jest zmniejszenie lub zniwelowanie defektów kosmetycznych takich jak: przebarwienia, zmarszczki, rogowocanie posłoneczne, powierzchowne blizny.
 
Peelingi są doskonałą metodą uzupełniającą leczenie zmian w przebiegu trądziku młodzieńczego, trądziku dojrzałego, zaburzeń barwnikowych skóry i zmian posłonecznych.
 
Peelingi lekarskie są indywidualnie dobierane w zależności od stanu skóry pacjenta:

 • peeling migdałowy - kwas fenoksyglikolowy - polecany jest nawet do skóry wrażliwej; jego działanie polega na aktywacji procesów regeneracyjnych skóry, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, jest pomocny w leczeniu trądziku poprzez odblokowywywanie porów i likwidację zaskórników.
 • peeling pirogronowy - dedykowany przede wszystkim skórze ze zmianami trądzikowymi; reguluje wydzielanie sebum,wykazuje działanie bakteriostatyczne, może być stosowany nawet w przypadku aktywnych postaci trądziku, działa przeciwzaskórnikowo
 • peeling Easy Peel - jest to mieszanka kwasu trichlorooctowego, askorbinowego i cytrynowego; likwiduje przebarwienia, powoduje odmłodzenie skóry,wskazany jest również przy rozstępach - zwłaszcza na brzuchu; cykl obejmuje cztery zabiegi w odstępach 1 - 2 tygodniowych; efekty widoczne są najczęściej po trzecim zabiegu
 • peeling glikolowy - stosowany jest do zwalczania efektów procesu starzenia się skóry; eliminuje zaskórniki, łagodzi objawy trądziku,nadaje skórze blasku i wygładza drobne zmarszczki
 • peeling TCA (trichlorooctowy) - wykazuje działanie złuszczające, napinające skórę,wspomaga lecznie trądziku,spłycanie blizn, likwidację przebarwień i redukcję zmarszczek
 • peeling Yellow peel - znajduje zastosowanie w lagodnych zmianach barwikowych naskórka, drobnych zmarszczkach,bliznach potrądzikowych,zaburzeniach łojotokowych, wiotkości skóry i zmianach posłonecznych

Zabiegi peelingu wykonuje się najczęściej w seriach od 4 do 6 w odstępach 1 - 3 tygodniowych, dwa razy w roku, najlepiej w okresie o umiarkowanym nasłonecznieniu. Niezmierne ważne jest stosowanie po zabiegu preparatów zawierających filtry UV.

Lipoliza iniekcyjna-redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg służący modelowaniu sylwetki. Pozwala skutecznie zlikwidować lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i intensywnego treningu fizycznego.
 
Lipoliza polega na praktycznie bezbolesnym wstrzyknięciu roztworu fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu – substancji bezpiecznych, gdyż naturalnie występującej w organizmie, powodujących rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu.
 
Chociaż bezpośrednio po zabiegu pojawiają się obrzęki, zaczerwienienia, a czasami siniaki, czy punktowe krwiaki, to lipoliza jest zabiegiem o wiele mniej inwazyjnym od liposukcji i nie wyłącza z codziennego funkcjonowania. Aby uzyskać zadowalający efekt zabieg należy powtórzyć 2-4 razy, w odstępnie co najmniej 4 tygodni.
 
Ponieważ skóra stopniowo i naturalnie wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej dopasowuje się do nowych kształtów, prawidłowo wykonana lipoliza iniekcyjna skutecznie modeluje sylwetkę bez ryzyka powstania nierówności.
 
Wskazaniami do zabiegu to redukcja lokalnie nagromadzonych depozytów tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach, podbródku i tzw."chomikach".

Radiesse - wypełniacze

Radiesse jest nową generację wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej i dermatologii estetycznej. Preparat ten ma nowatorski mechanizm działania – efekt wypełnienia uzyskiwany jest dzięki przyrostowi naturalnego kolagenu w skórze pacjenta.
 
Na świecie Radiesse® jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Uzyskał on aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA (Food and Drug Administration) oraz jest uważany za bezpieczny środek do niwelowania zmarszczek na twarzy. Ponadto zalicza się go do wypełniaczy dających semi – permanentne efekty, utrzymujące się od roku do pięciu lat w skórze pacjenta. Unikalny skład Radiesse® zapewnia natychmiastową poprawę wyglądu, charakterystyczną dla innych wypełniaczy, plus długotrwałe efekty. Dzieje się tak dlatego, że Radiesse® składa się z maleńkich, gładkich cząsteczek hydroksyapatytu wapnia (CaHA). Cząsteczki te tworzą rodzaj rusztowania, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, tworzone przez ludzki organizm, a to z kolei zapewnia pożądane długotrwałe efekty. Te unikalne zalety preparatu sprawiają, że Radiesse® jest idealnym wyborem dla modelowania i rzeźbienia konturu twarzy oraz innych zastosowań medycznych
Radiesse najlepiej się sprawdza zabiegach poprawiających kontur twarzy, odmładzających jej kształt.

Wyniki zabiegu należą do najtrwalszych w medycynie estetycznej – utrzymują się około 18 miesięcy!

Likwidacja cieni pod oczami

Likwidacja cieni pod oczami - Dermaheal Dark Circle Solution:
Innowacyjny koktajl do mezoterapii z peptydami biomimetycznymi redukujący cienie wokół oczu. Unikalne połączenie peptydów biomimetycznych rozjaśnia, rozświetla i nawilża skórę wokół oczu, redukuje cienie i oznaki zmęczenia - daje efekt świeżego i promiennego spojrzenia. Preparat wygładza zmarszczki wokół oczu i zapobiega ich powstawaniu oraz poprawia elastyczność skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. Zmniejsza również syntezę melaniny zapobiegając gromadzeniu się nadmiernej ilości barwnika, a tym samym powstawaniu cieni wokół oczu. Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu.

Linerase

Linerase - jedyny kolagen do odbudowy skóry
Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Możemy jednak temu przeciwdziałać, a najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku. Teraz możemy to osiągnąć dzięki zabiegowi z wykorzystaniem włoskiego kolagenu LINERASE, przeznaczonego do regeneracji i odbudowy tkanek. Preparat ten pobudza fibroblasty do wytwarzania włókien, endogennego kolagenu, jako nowego wypełnienia tkanki.
 
To nowoczesny i bezpieczny preparat do podawania śródskórnego, zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy III. Preparat ten nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, a jego stosowanie w połączeniu z lidokainą sprawia, że procedura zabiegu jest właściwie bezbolesna. Jest to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej.
 
WSKAZANIA:

 • wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni
 • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
 • leczenie blizn
 • zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
 • poprawa elastyczności i sprężystości skóry

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry, można cieszyć się efektami młodszego wyglądu.
 
Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione procedury można zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.

Mezoterapia

Opis zabiegu - Mezoterapia igłowa jest techniką stosowaną w medycynie od lat 70-tych. Polega na podawaniu bezpośrednio w skórę małych ilości substancji leczniczych. Dobór  preparatu jest indywidualny w zależności od problemu z jakim zwraca się pacjent. Metoda mezoterapii igłowej służy do biorewitalizacji skóry twarzy,dłoni,dekoltu, jak również tak delikatnych okolic jakimi są oczy i powieki.
 
Efektem zabiegu jest wygładzanie drobnych zmarszczek, poprawa elsatczności i sprężystości skóry w wyniku popudzenia syntezy kolagenu i elastyny oraz znaczny wzrost nawilżenia i poprawa jakości skóry.
 
W zabiegu wykorzystywane są preparaty zawierajace czysty kwas hialuronowy lub tzw.koktajle, które obok kwasu hialuronowego zawierają kombinację różnych rodzajów składników takich jak: aminokwasy, witaminy, sole mineralne i peptydy.
 
Zabieg mezoterapii jest również stosowany w przypadku skóry trądzikowej i łojotokowej powodując spłycenie blizn potrądzikowych i poprawę jakości skóry. Technika mezoterapii jest również stosowana w walce z cellulitem oraz wypadaniem włosów.
 
Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.  W celu zwiększenia komfortu podczas zabiegu można zastosować preparat miejscowo znieczulający np Emla.
 
W celu uzyskania odpowiedniego i satysfakcjonującego efektu zabieg należy powtórzyć w zależności od wskazań od 4 do 10 razy w odstępach 2 tygodniowych. Zaleca się również wykonanie tzw.zabiegu przypominającego po ok 1 miesiącu i powtórzenie cyklu zabiegów po upływie około 6 miesięcy.
 
Należy pamiętać, że zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem medycznym i może być wykonany wyłącznie przez lekarza odpowiednio przeszkolonego w zakresie technik mezoterapii.
Problemy skóry dojrzałej

 • Starzenie się dłoni
 • Utrata kondycji włosów
 • Rozstępy
 • Cellulit