Rejestracja

Zakres usług

Leczenie implantami.

08/25/2017

U większości ludzi w pewnym wieku zaczynają występować problemy z zachowaniem własnych zębów.
Zastanawiamy się wtedy jaką przyjąć strategię w uzupełnianiu ubytków uzębienia.
Jedną z metod jest leczenie implantami. Nie jest to metoda najtańsza , ale posiada wiele zalet, które przemawiają za jej zastosowaniem.
Jedną z podstawowych zalet tej metody jest ochrona pozostałych zdrowych zębów. W odróżnieniu od tradycyjnej metody odbudowy zębów w postaci mostów opartych na sąsiadujących zębach, co wymaga ich szlifowania w celu założenia koron, uzupełnienie protetyczne osadzone na implantach nie potrzebuje tego niszczycielskiego zabiegu.
Implanty podobnie jak korzenie naturalnych zębów przenoszą  równomiernie siłę żucia na szczeki, dzięki czemu zachowany jest naturalny kształt kości i nie ulega ona zanikowi.
Implant jest bardzo stabilną podstawą do protez zębowych co pozwala uniknąć pokrywania podniebienia masą akrylową, daje to komfort mówienia i odczuwania smaku. Znika też problem ruszającej się protezy dentystycznej w przypadku bezzębia, a pojawia się poczucie pewności i bezpieczeństwa.
Odbudowy protetyczne na implantach są stabilne i wygodne i zazwyczaj służą Pacjentowi całe życie.
Jak wiemy nie ma produktów bez wad. Mają je też implanty.
Podstawową ich wadą jest  stosunkowo wysoka cena jak również długi czas leczenia (od 3 do6 miesięcy). Istnieje też niewielkie ryzyko odrzucenia implantu stomatologicznego (około 4 %)

Każdy z nas musi sobie rozważyć czy warto?
Powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione powyżej aspekty i udać się do stomatologa po fachową poradę.


Centrum Medyczne Danea w Bielsku-Białej udziela takich porad bezpłatnie. Zapraszamy!


Zadzwoń i umów się na wizytę a wykonamy Ci bezpłatnie cyfrowe panoramiczne zdjęcie szczeki a specjalista doradzi jaka metoda leczenia będzie dla Ciebie najlepsza.