Rejestracja

Zakres usług

KARDIOLOG

Oferujemy wykonywanie kompleksowych badań kardiologicznych. Wizyta lekarska obejmuje diagnostykę i leczenie chorób serca i układu krążenia, w trakcie której wykonujemy EKG. Oferujemy Państwu również badanie ECHO serca, badanie metodą Holtera oraz badania analityczne krwi.

 

Badania są przeprowadzane przez nasz profesjonalny i doświadczony personel medyczny. Stosowany przez nas sprzęt do diagnostyki jest bardzo nowoczesny i zapewnia  skuteczne wykrycie schorzeń serca i układu krążenia. Do każdego z naszych pacjentów mamy bardzo indywidualne podejście, starając się aby mu pomóc poprzez szybkie wykrycie ewentualnego schorzenia oraz skuteczne leczenie.

 

Korzystając z naszych usług zyskują państwo możliwość stałego monitoringu swojego stanu zdrowia oraz specjalistycznego leczenia.

 

Godziny pracy dr Gach Dariusz 
Czwartek15:00 - 20:00
Godziny pracy dr Famułka Beata 
Piątek16:00 - 20:00

 

KARDIOLOG

Co leczy kardiolog?

O kardiologii mówi się, że jest królową medycyny. Najprostszy podział tej specjalizacji, to kardiologia profilaktyczna, nieinwazyjna i inwazyjna. Profilaktyka kardiologiczna skupia się wokół zagadnień zapobiegania wszelkim chorobom krążenia – problemom z ciśnieniem, zawałowi serca i wszystkimi chorobami układu krążenia. Lekarz kardiolog zwalcza podstawowe przyczyny tych chorób, którymi są między innymi nikotynizm, otyłość, stres, ogólnie niezdrowy tryb życia. Kardiologia nieinwazyjna to poza profilaktyką także leczenie farmakologiczne schorzeń układu krążenia, na podstawie różnego rodzaju badań, takich jak badania krwi, EKG, badania rentgenowskie, czy rezonans magnetyczny. Profilaktyka zabiegowa, wszczepianie rozruszników, diagnostyka i leczenie wrodzonych wad krążenia, naczyń i serca to z kolei specyfika kardiologii inwazyjnej.

Jak wygląda wizyta u kardiologa?

Wizyta u kariologa to przede wszystkim bardzo szczegółowy wywiad, dotyczący stylu życia pacjenta; poziomu stresu w jego życiu, diety – otyłości, bądź niedowagi, nałogów, przebytych chorób u siebie i w rodzinie, i zażywanych leków. Lekarz zwraca również uwagę na kolor skóry, barwę głosu, drżenie dłoni i wszystkie inne aspekty, które mogą sugerować zagrożenie chorobą układu krążenia. W zależności o powodu wizyty u specjalisty i rodzaju niepokojących objawów pyta on o ich częstotliwość i nasilenie. Kardiolog wykonuje podstawowe badania takie, jak osłuchanie serca i płuc, pomiar ciśnienia i tętna na tętnicach obwodowych. Zwraca uwagę również na rytm oddechu i ewentualne świszczenie oraz stan kończyn; ich opuchlizna może świadczyć o szeregu nieprawidłowości w układzie sercowo - naczyniowym. Na podstawie zdobytych informacji zostają podjęte decyzje o dodatkowych badaniach, z wynikami których pacjent zjawia się na kolejnej wizycie.

Kiedy należy udać się do kardiologa?

Do kardiologa należy udać się zawsze wtedy, gdy zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy ze strony układu sercowo – naczyniowego. Jeśli nie jesteśmy pewni jakiego pochodzenia są nasze objawy warto odwiedzić najpierw lekarza rodzinnego, który rozwieje wątpliwości i wyda skierowanie do specjalisty. Zaniepokoić powinny objawy takie, jak kołatanie serca, zawroty głowy, duszności, opuchlizna kończyn, podwyższone ciśnienie i osłabienie, nagła nieostrość widzenia, osłabienie, czy omdlenia, a także wiele innych. Nie wolno zwlekać, ponieważ choroby układu krążenia atakują często nagle i niespodziewanie, więc niepokojących objawów nie należy nigdy bagatelizować. Schorzenia krążeniowe są przyczyną śmierci około 170 tysięcy Polaków rocznie i ta liczba ciągle rośnie. Jest to zatem prawdziwa plaga, toteż należy być szczególnie wyczulonym na wszelkie oznaki, mogące świadczyć o chorobie.