Rejestracja

Zakres usług

Ginekolog

Konsultacja lekarska obejmuje rozpoznanie i diagnostykę schorzeń z zakresu ginekologii ogólnej. Dodatkowo oferujemy również możliwość konsultacji profesorskich zakresu endokrynologii ginekologicznej oraz położnictwa.

Wykonujemy USG ginekologiczne (sonda dopochwowa), USG piersi, USG położnicze, cytologię ginekologiczną, cytologię LBC.

 

Godziny pracy
Czwartek15:00 - 19:00
Piątek9:00 - 20:00


Proponujemy porady oraz leczenie:

 •     Niepłodności
 •     Klimakterium
 •     Nieregularności cykli
 •     Nadmiernych krwawień
 •     Poronień
 •     Zagrożonych ciąż
 •     Pozamacicznych ciąż (bezoperacyjnie)
 •     Wad macicy
 •     Laparoskopowe
 •     Histeroskopowe

Lekarz Dariusz Gaszek - ginekolog-położnik specjalizuje się w leczeniu następujących problemów:

 • Leczenie nadżerek metodą krioterapii
 • Leczenie stanów zapalnych narządu rodnego
 • Leczenie stanów zapalnych układu moczowego
 • Badania bakteriologiczne - posiewy
 • Antykoncepcja
 • Leczenie w zakresie endokrynologii ginekologicznej: zaburzenia miesiączkowania, menopauza, osteoporoza, trądzik, nadmierne owłosienie

 

Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawymi artykułami na temat problemów menstruacyjnych oraz menopauzy.

Ginekolog

Jak wygląda wizyta u ginekologa?

Wizyty u ginekologa przebiegają różnie, w zależności o powodu tejże wizyty. Jeżeli jest to zwykła wizyta kontrolna raz na sześć miesięcy, najczęściej polega ona na badaniu narządów rodnych pacjentki a także piersi, jako że jednym z podstawowych zadań lekarza tej specjalizacji jest profilaktyka wszelkich zaburzeń i chorób układu rodnego kobiety. Lekarz często zaleca wykonanie różnych specjalistycznych badań po to, aby móc skonfrontować ich wyniki z wynikami badania, wykonanego w gabinecie i na tej podstawie dokonuje diagnozy aktualnego zdrowia pacjentki i w razie konieczności umawia się na kolejną wizytę. Jeśli pacjentka na coś już choruje i kolejna wizyta dotyczy kontynuacji leczenia, przebiega ona indywidualnie, w zależności od rodzaju schorzenia.

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Pierwsza wizyta u ginekologa to często duży stres dla młodej kobiety, ponieważ wiąże się z koniecznością przełamanie bariery wstydu, dlatego wybór lekarza jest ważny – warto zapytać zaufanej osoby o polecenie sprawdzonego specjalisty. W trakcie badania w gabinecie może być obecna bliska osoba, która pomoże przejść przez najbardziej stresujący moment, jakim jest badanie narządów płciowych, na podstawie którego lekarz weryfikuje stan zdrowia. Odbywa się również badanie piersi, podczas którego lekarz sprawdza, czy nie ma niepokojących zmian w postaci guzów, czy torbieli. Badanie zazwyczaj nie trwa długo. Po nim następuje konsultacja, w trakcie której lekarz pyta o przebyte choroby, cykl miesiączkowy, zażywane leki, aktywność seksualną i wiele innych ważnych spraw. Ważne, aby być z lekarzem absolutnie szczerym – tylko wtedy lekarz będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Wybierając się do ginekologa należy pamiętać przede wszystkim o higienie i odpowiednim stroju. Zdecydowanie wygodniejsza będzie sukienka, niż spodnie, ponieważ nie każdy lekarz posiada tzw. „fartuszki” jednorazowe. Najlepszym momentem na wizytę jest ok dziewięć dni po menstruacji, ponieważ wtedy jest już po tzw. napięciem przedmiesiączkowym, przed jajeczkowaniem oraz w gruczole sutkowym nie ma zgrubień, które występują przez miesiączką, prze co lekarzowi łatwiej będzie zbadać piersi. Kilka dni przed wizytą nie należy stosować dopochwowych środków antykoncepcyjnych, środków do irygacji pochwy, pudrów do higieny intymnej, ponieważ może to zafałszować wyniki badań cytologicznych. Należy także powstrzymać się od współżycia seksualnego na kilka dni przed wizytą. Dla własnego komfortu należy przed wizytą wypróżnić się i opróżnić pęcherz; wyjątkiem jest sytuacji, kiedy planowane jest badanie USG – wtedy godzinę przed wizyta należy wypić 1 litr płynów.

Kiedy iść do ginekologa?

Jeżeli nie dzieje się nic niepokojącego ginekologa należy odwiedzać mniej więcej raz na sześć miesięcy. Jest to ważne ze względów przede wszystkim profilaktycznych, ponieważ jest wiele chorób kobiecego układu rozrodczego, które rozwijają się bezobjawowo. Do lekarza należy udać się bezwzględnie w sytuacji, kiedy zauważymy u siebie jakiekolwiek zaburzenia. Do najczęstszych należą problemy z miesiączkowaniem (brak miesiączki, zbyt częste lub zbyt rzadki miesiączki lub zbyt obfite a także silne bóle menstruacyjne). Do ginekologa na pewno należy się udać, gdy zauważymy u siebie jakiekolwiek stany zapalne, upławy czy bóle piersi. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie rodzaju stosowanej antykoncepcji nikt inny, tylko ginekolog może rozwiać nasze wątpliwości, bądź też doradzić, jaka metoda jest najlepsza.