Rejestracja

Zakres usług

ENDOKRYNOLOG

W naszym Centrum Medycznym można skorzystać z usług specjalisty endokrynologa, lekarza z zakresu schorzeń układu dokrewnego.

Prowadzimy diagnostykę i leczenie wszelkich schorzeń gruczołów wydzielania wewnętrznego odpowiedzialnych za produkcję hormonów, m. in. zaburzeń hormonalnych na linii przysadka tarczyca.

W ramach naszych świadczeń wykonujemy wszystkie badania analityczne niezbędne w diagnostyce endokrynologicznej. W trakcie konsultacji istnieje możliwość wykonania badania USG.

 

Poniżej prezentujemy kilka słów o naszym lekarzu:  prof. dr hab.n.med. Józef Krzysiek

 

Studiował na Wydziale Medycznym Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalista w dziedzinie endokrynologii, położnictwa oraz ginekologii. W 2003 r. otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego w Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2004-2014 ordynator Oddziału Klinicznego Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ponadto prof. Krzysiek jest członkiem wielu towarzystw m.in.Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Europejskiego Stowarzyszenia Ginekologów i Położników (EAGO). Autor oraz współautor ponad 200 publikacji naukowych. Znany i ceniony specjalista endokrynologii ginekologicznej.

 

 

ENDOKRYNOLOG

Co leczy endokrynolog?

Endokrynolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich problemów zdrowotnych, które związane są z układem dokrewnym człowieka. W swoich kompetencjach lekarz tej specjalizacji posiada także profilaktykę zaburzeń hormonalnych, za gospodarkę których w ludzkim organizmie odpowiedzialna jest właśnie sieć gruczołów i narządów układu dokrewnego. Do najczęstszych schorzeń na tle hormonalnym, które leczy endokrynolog to nadczynność lub niedoczynność tarczycy, guzy nadnerczy, choroby przysadki mózgowej i trzustki, problemy z niepłodnością męską i żeńską, menopauza i andropauza, a także czaburzenia androgenne, takie jak łysienie, trądzik czy nadmierne owłosienie.

Jak wygląda wizyta u endokrynologa?

Na pierwszej wizycie u endokrynologa w pierwszej kolejności lekarz wykonuje szczegółowy wywiad, dotyczący historii przebytych chorób, zażywanych leków oraz weryfikuje objawy chorobowe z informacjami, przekazanymi od lekarza pierwszego kontaktu, czy też wynikami badań, których wykonanie było ewentualnie przez lekarza rodzinnego zalecone. Na tej podstawie specjalista dokonuje subiektywnej oceny stanu zdrowia i w razie konieczności kieruje na bardziej szczegółowe badania; specjalistyczne testy, badania laboratoryjne lub obrazowe, by mieć maksymalnie dużo informacji na temat aktualnego stanu gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kolejne wizyty odbywają się na podstawie indywidualnych ustaleń lekarza prowadzącego.

Kiedy do endokrynologa?

Objawów zaburzeń działania gruczołów wydzielania wewnętrznego jest naprawdę wiele. Za niepokojące uznać należy nagły przyrost wagi, czy też jej spadek, nadmierne owłosienie w miejscach, gdzie tegoż być nie powinno. Problemy hormonalne mogą być również przyczyną zaburzeń miesiączkowania, nagłe zmiany nastroju, trądzik czy inne zmiany skórne. Rodzice powinni udać się do lekarza w sytuacji, kiedy dziecko zbyt szybko rośnie, lub też zbyt wolno – może to świadczyć o zaburzeniach przysadki mózgowej i problemami z hormonem wzrostu. Oczywiście wszystkie wymienione wyżej objawy nie muszą mieć podłoża w schorzeniach gruczołów dokrewnych, dlatego należy udać się do lekarza rodzinnego, który podejmie decyzję ,do jakiego specjalisty skierować pacjenta.