Rejestracja

Zakres usług

Artykuły

Oddaj twarz w nasze ręce

Centrum Medyczne Danea proponuje naszym pacjentom kompleksową usługę polegającą na poprawie wizerunku twarzy.

Specjaliści z zakresu dermatologii, medycyny estetycznej i stomatologii estetycznej zajmą się Państwa wyglądem.

Za pomocą zabiegów dermatochirurgicznych można usunąć znamiona, pieprzyki i przebarwienia skóry.

Specjalista z zakresu medycyny estetycznej zajmie się  wypełnieniem bruzd zmarszczkowych, a końcowy efekt podreśli piękny uśmiech poprzez wybielenie zębów, zastosowanie licówek lub koron pełnoceramicznych.

 Ingerencja w poszczególne elementy twarzy musi być akceptowana zarówno przez pacjenta jak i przez zespół wszystkich współpracujących, w ramach programu , ze sobą lekarzy.

Daje to gwarancję wysokiej jakości wykonanej usługi.

 

Zapraszamy do naszych specjalistów na konsultacje:

  • dermatologiczne:

Dr Jabłońska

  • stomatologiczne:

Lek. stomatolog Justyna Dyrcz
Lek. stomatolog Katarzyna Siwek
Chirurg stomatologiczny Krzysztof Kuś

  • medycyny estetycznej i dermatochirurgii

lek. med. Dorota Maruszewska

 

 

więcej

Piękny uśmiech to nasza najlepsza wizytówka niezależnie od wieku..

Piękny  uśmiech to nasza najlepsza wizytówka niezależnie od wieku. Jest gwarantem nie tylko dobrego wyglądu, lecz przede wszystkim  zdrowia i świetnego samopoczucia. Warto o niego zadbać  i potraktować to jako najlepszą inwestycje.
Kilka  profilaktycznych zabiegów pozwoli  utrzymać  nasze zęby w dobrej kondycji przez długie lata. Po pierwsze –reguralne kontrole stomatologiczne, podczas których lekarz może wychwycić  wszystkie choroby zębów i jamy ustnej we wczesnym ich  stadium i podjać natychmiastowe leczenie. 
Nastepnie skaling, czyli usuwanie przy pomocy ultradźwięków kamienia naddziąsłowego- głównego czynnika sprzyjającego rozwojowi paradontozy  .Natomiast Piaskowanie-mikrocząsteczki węglanu wapnia wypuszczane pod ciśnieniem poradzą sobie z miękkim nalotem przebarwiającym zęby co wydobędzie ich naturalną barwę. Wybielanie nakładkowe bezpiecznie pozwoli uzyskać wymarzony odcień ich bieli..

więcej

Stomatologia - nadbudowy na wszczepionych implantach

Do czasu wynalezienia i wprowadzenia do użytku implantów stomatologicznych osoby cierpiące na bezzębie ( brak wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie) były skazane na niewygodne i szkodliwe dla tkanek przyzębia akrylowe protezy całkowite. Dopiero implanty umożliwiły komfortowe rozwiązania dla ludzi, którym brakuje wszystkich zębów w jednej lub obu szczękach.
Rozwiązania te różnią się od siebie ideą, komfortem użytkowania i ceną.
Całkowity, inaczej okrężny most na implantach to rozwiązanie najbardziej zbliżone do komfortu, jaki daje posiadanie własnych zębów. Podstawowa cechą tego rozwiązania jest to, że jest to praca stała, czyli nie wyjmowalna. Pozwala to niejako zapomnieć o posiadaniu sztucznych zębów.


Powyższe rozwiązanie charakteryzuje się jednak wysoką ceną na którą wpływ mają;

  • duża liczba implantów 
  • a także wysoki koszt całkowitego mostu porcelanowego.

Znacznie tańszym rozwiązaniem jest wyjmowana proteza całkowita. Posiada ona elementy utrzymujące  ją na wcześniej wszczepionych implantach. Dzięki temu proteza ta uzyskuje stabilność zapewniającą komfort nieporównywalny do zwykłej protezy całkowitej.
Elementy utrzymujące w protezie są na tyle mocne, że nie wchodzi w grę przypadkowe poluzowanie protezy.
Niższa cena tego rozwiązania bierze się głównie z mniejszej ilości potrzebnych do jej osadzenia implantów.
Na implantach można również uzupełniać ubytki zębowe w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

więcej

Leczenie implantami.

U większości ludzi w pewnym wieku zaczynają występować problemy z zachowaniem własnych zębów.
Zastanawiamy się wtedy jaką przyjąć strategię w uzupełnianiu ubytków uzębienia.
Jedną z metod jest leczenie implantami. Nie jest to metoda najtańsza , ale posiada wiele zalet, które przemawiają za jej zastosowaniem.
Jedną z podstawowych zalet tej metody jest ochrona pozostałych zdrowych zębów. W odróżnieniu od tradycyjnej metody odbudowy zębów w postaci mostów opartych na sąsiadujących zębach, co wymaga ich szlifowania w celu założenia koron, uzupełnienie protetyczne osadzone na implantach nie potrzebuje tego niszczycielskiego zabiegu.
Implanty podobnie jak korzenie naturalnych zębów przenoszą  równomiernie siłę żucia na szczeki, dzięki czemu zachowany jest naturalny kształt kości i nie ulega ona zanikowi.
Implant jest bardzo stabilną podstawą do protez zębowych co pozwala uniknąć pokrywania podniebienia masą akrylową, daje to komfort mówienia i odczuwania smaku. Znika też problem ruszającej się protezy dentystycznej w przypadku bezzębia, a pojawia się poczucie pewności i bezpieczeństwa.
Odbudowy protetyczne na implantach są stabilne i wygodne i zazwyczaj służą Pacjentowi całe życie.
Jak wiemy nie ma produktów bez wad. Mają je też implanty.
Podstawową ich wadą jest  stosunkowo wysoka cena jak również długi czas leczenia (od 3 do6 miesięcy). Istnieje też niewielkie ryzyko odrzucenia implantu stomatologicznego (około 4 %)

Każdy z nas musi sobie rozważyć czy warto?
Powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione powyżej aspekty i udać się do stomatologa po fachową poradę.
Centrum Medyczne Danea w Bielsku-Białej udziela takich porad bezpłatnie .Zapraszamy!
Zadzwoń i umów się na wizytę a wykonamy Ci bezpłatnie cyfrowe panoramiczne zdjęcie szczeki a specjalista doradzi jaka metoda leczenia będzie dla Ciebie najlepsza.

więcej

Profilaktyka stomatologiczna

  Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorób przyzębia oraz innych chorób zębów i jamy ustnej.
Właściwa higiena pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia do póżnej starości.
 Systematyczne zabiegi profilaktyczne wykonywane w gabinecie stomatologicznym to tylko połowa sukcesu. Aby profilaktyka była skuteczna musimy również dokładnie i systematycznie wykonywać zabiegi higieniczne w domu.
 W gabinecie stomatologicznym przynajmniej raz w roku kontrolujemy stan naszego uzębienia, usuwamy osad oraz kamień nazębny nowoczesnymi metodami. Taki zabieg nazywamy fachowo scalingiem, stosuje się również piaskowanie zębów oraz ich fluoryzację.
A na co dzień ?
Staramy się myć zęby po każdym posiłku, szczególnie po zjedzeniu słodyczy. Najlepiej używać elektrycznych szczoteczek do zębów, ich oscylacyjny ruch powoduje dużo dokładniejsze czyszczenie wszystkich powierzchni zęba niż zwykłe ręczne szczoteczki. Mają jeszcze jedną zaletę -określają nam czas szczotkowania co przy dzisiejszym tempie życia jest niezwykle istotne.
Do czyszczenia zębów oprócz szczoteczek używamy nici dentystycznych, wykałaczek oraz szczoteczek cylindrycznych do mycia przestrzeni między zębami.
  Bardzo ważna dla naszego uzębienia jest też codzienna dieta. Lekarze stomatolodzy zalecają ograniczyć spożycie cukru, co także przyczyni się przy okazji do utrzymania  smukłej sylwetki. Jedzenie warzyw i owoców szczególnie nie przetworzonych, spowoduje utrzymanie w naszym organizmie właściwych ilości witamin i mikroelementów, co jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia, a więc ma też wpływ na stan naszego uzębienia.
Dbajmy o nasze zęby, bo ich zły stan powoduje różne uboczne skutki w naszym organizmie i prowadzi do wielu grożnych chorób.

więcej